730 729 044

UL. POZNAŃSKA 86; GNIEZNO

730 731 830

UL. POZNAŃSKA 235; INOWROCŁAW

TLENOTERAPIA

Tlenoterapia w komorze normobarycznej niesie mnóstwo korzyści dla układu nerwowego. Pozwala zapobiegać niektórym schorzeniom lub zmniejszać dolegliwości i objawy tych przewlekłych.

Tlenoterapia w komorze komorze normobarycznej jest postępowaniem leczniczym, które polega na zwiększeniu stężenia tlenu w powietrzu wdychanym przez chorego, stosowanym w przewlekłej niewydolności oddechowej

Celem terapii jest nie tylko doraźnie usunięcie duszności i zmniejszenie deficytu tlenowego, ale przede wszystkim poprawa funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, zmniejszenie ciśnienia w tętnicy płucnej oraz poprawy komfortu życia pacjenta.

Czysty tlen którym, oddycha pacjent nie tylko wysyca hemoglobinę, ale również rozpuszcza się w osoczu, limfie i płynie mózgowo rdzeniowym.

Dzięki temu tlen dostaje się do każdej najmniejszej komóreczki w naszym organizmie. A co za tym idzie zwiększają się procesy takie jak: angiogeneza, neurogeneza, działanie bakteriobójcze, wzrost syntezy kolagenu, elastyny, nawet 8 – krotny wzrost komórek macierzystych i wiele innych procesów zdrowotnych.

W specjalnie przygotowanej wieloosobowej komorze stworzone są optymalne parametry mieszanki oddechowej, które w sposób naturalny i bezpieczny mają za zadanie poprawiać funkcjonowanie organizmu. Ciśnienie w takim miejscu wzrasta tak jak w komorze hiperbarycznej i wynosi:

  • 1000 hPa i wzrasta do 1500 hPa w jego centrum,
  • ilość tlenu zwiększona zostaje do ok. 40%,
  • dwutlenek węgla – 2-3%,
  • wodór ok. 0,5 %.

W komorze normobarycznej w porównaniu do komory hiperbarycznej pacjent nie oddycha czystym tlenem, a tylko mieszanką gazów.

Te parametry mają oddać stan idealnej ziemskiej atmosfery, która przez wieki uległa zmianie. Powrót do korzeni ma za zadanie zwiększyć utlenowanie krwi, ułatwić dostarczenie tlenu do komórek i przy pomocy dodatku wodoru neutralizować wolne rodniki i niwelować stany zapalne. Zniszczenia wewnątrzkomórkowe są blokowane. Pacjenci już przy pierwszej wizycie zauważają poprawę samopoczucia. Bez wątpienia regularne sesje wpływają na wspieranie pracy układu krążenia. Pomagają w czasie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. HBOT zmniejsza obrzęki tkanek. Stymulowany jest kolagen i elastyna, co wpływa na młodszy wygląd skóry, regeneruje się nabłonek, polepsza się wydajność organizmu, znikają problemy ze snem i koncentracją.

Normobaria w przeciwieństwie do tlenoterapii hiperbarycznej nie wymaga oddychania przez specjalne maski, pacjenci w pomieszczeniu z pewnością mogą się relaksować. Dodatkowo, mogą swobodnie przemieszczać na sporej przestrzeni, czytać książki, oglądać telewizję. Nie ma ograniczeń czasowych. Sesje dopasowuje się indywidualnie.